Agregátor obsahu Agregátor obsahu

10.01.2019 Ústavně právní výbor jednal s ministrem spravedlnosti

Ve středu 9. ledna 2019 se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek setkal se zástupci Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ministr se svým týmem představil poslancům priority, kterými se bude rezort v letošním roce zabývat.  

„Jsem velice potěšen zájmem členů Ústavně právního výboru, kteří s námi dnes velmi konstruktivně na Ministerstvu spravedlnosti vedli odbornou debatu nad tématy, která nás letos čekají. Debatovali jsme nad novelou občanského soudního řádu a exekučního řádu, nad spotřebitelskou novelou občanského zákoníku, adaptací českého právního řádu na zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce nebo nad novelou zákona o obchodních korporacích a o přípravách zákona o hromadných žalobách," uvedl ministr Kněžínek.

Mezi dalšími tématy byla také novela zákona o soudech a soudcích, převod vymáhání justičních pohledávek na Celní správu nebo novela zákona o státním zastupitelství.  Poslanci se také seznámili s fungováním elektronického monitorovacího systému, který je v provozu už více než tři měsíce. Od září do konce loňského roku bylo do systému elektronické kontroly zařazeno celkem 114 osob.

 

Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

10. 1. 2019