Agregátor obsahu Agregátor obsahu

30.11.2018 Ministr Kněžínek přijal ombudsmanku Šabatovou

Na pracovním setkání informoval ministr spravedlnosti veřejnou ochránkyni práv o mnoha tématech, která se aktuálně v oblasti justice řeší. Jde například o zveřejňování judikatury českých soudů, kde se ministerstvo chystá v polovině roku 2019 spustit pilotní projekt e-justice. 

Mezi dalšími tématy jednání byl přesun agendy vymáhání pohledávek na Celní správu ČR, ale také problematika opakovaného jmenování soudních funkcionářů. Anna Šabatová by také v budoucnu s ministrem Kněžínkem ráda vedla hlubší debatu o stávající neslučitelnosti funkce soudce s funkcí ombudsmana.

„S paní ombudsmankou jsme řešili i velmi palčivý problém přeplněnosti věznic, kde jsem zdůraznil opatření, která se náš rezort snaží k pozitivnímu řešení situace implementovat. Jde o zvyšování zaměstnanosti osob nacházejících se ve výkonu trestu odnětí svobody, zavádění širší praxe využívání monitorovacích náramků nebo poskytování dluhového poradenství ve věznicích, které je důležitým opatřením ke snížení recidivy v České republice. Jsem rád, že paní doktorka Šabatová velmi ocenila také valorizaci odměn pracujících odsouzených," zhodnotil setkání Jan Kněžínek.

Ministr spravedlnosti a ombudsmanka spolu debatovali také o projektech probačních domů a otevřené věznice. 

 

Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti

30. 11. 2018