Přejít k obsahu

Obvodní soud pro Prahu 3

Agregátor obsahu Agregátor obsahu

Obvodní soud pro Prahu 3

Obvodní soud pro Prahu 3
Jagellonská 1734/5
130 05  Praha 3

 

tel.: +420 221 477 311 (803)
fax: +420 221 477 243
datová schránka: 5thab2j
e-mail: podatelna@osoud.pha3.justice.cz

 

Budova Obvodního soudu pro Prahu 3 se nachází nedaleko centra Prahy, na území městské části Praha 3 a na pomezí čtvrtí Žižkov a Vinohrady. V blízkosti soudu jsou dvě významné stavby, jednou z nich je Žižkovský vysílač (též Žižkovská televizní věž), který je charakteristickou dominantou Prahy 3, druhou, na náměstí Jiřího z Poděbrad, je římskokatolický kostel Nejsvětějšího Srdce Páně  projektovaný architektem Josipem Plečnikem.

Podrobnosti k historii soudu a budovy naleznete zde 

 

Přístup do budovy soudu:

Při vstupu do budovy soudu je nutno se podrobit bezpečnostní kontrole (průchod bezpečnostním rámem, kontrola zavazadel pomocí rentgenového zařízení). S ohledem na charakter budovy a její vnitřní uspořádání, zajišťuje asistenci zdravotně postiženým občanům při vstupu do budovy soudu justiční stráž, která je u vchodu přítomna po celou pracovní dobu. Pohyb po budově je bezbariérový, šíře dveří výtahu je však v důsledku vnitřní dispozice schodiště omezena na 700 mm. V přízemí budovy mezi podatelnou a informačním centrem se nachází bezbariérově přístupná místnost určená pro návštěvníky soudu, místnost je vybavena psacími stoly a sedacím nábytkem.

 

Dopravní dostupnost:

  • metro - od stanice metra Jiřího z Poděbrad cca 300 m (4 minuty chůze)

  • tramvaj - od zastávky „náměstí Jiřího z Poděbrad" (tramvaj č. 11) cca 300 m (4 minuty chůze)

  • tramvaj - od zastávky „Olšanské náměstí" (tramvaje č. 5. 9, 15, 26) cca 800 m (12 minut chůze)

 

Parkovat vozidlo lze pouze za poplatek ve vymezených zónách, protože soud parkovištěm pro veřejnost nedisponuje, vyjma vyhrazeného parkoviště pro zdravotně postižené občany.