Agregátor obsahu Agregátor obsahu

18.12.2018 Informace k varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost k využívání produktů společností Huawei a ZTE

Ministerstvo spravedlnosti ve své infrastruktuře software společností Huawei a ZTE nevyužívá, mobilní telefony společnosti Huawei nejsou pro potřeby ministerstva standardně nakupovány. Nákup se uskutečnil pouze jednou, a to v září 2017 formou veřejné zakázky malého rozsahu. Pokud se jedná o konkrétní produkty hardware a zařízení, která Ministerstvo spravedlnosti využívá, tak jde o servery, aktivní síťové prvky – switche a zmiňované telefony.

V návaznosti na doporučení/varování týkajících se firem Huawei a ZTE vyčká rezort na vydání metodiky, kterou by měl NÚKIB vydat během měsíce ledna 2019. Následně budou provedena příslušná opatření. Rádi bychom poznamenali, že v současné době výrobky firmy Huawei resort MSp nenakupuje a varování NÚKIB důsledně sleduje. Všem složkám resortu byla nyní centrálně do odvolání pozastavena možnost objednávek z rámcové dohody.

Ve chvíli, kdy by byla v resortu nutná výměna všech zařízení od těchto firem, bude v první řadě upřednostněna kritická informační infrastruktura. Při výměně telefonů nehrozí žádný problém, u ostatních zařízení, také ne, proces jen bude časově náročnější.

 

Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti

18. 12. 2018