Agregátor obsahu Agregátor obsahu

Prezident Miloš Zeman jmenoval Luboše Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Vítěz výběrového řízení Luboš Dörfl, dosavadní předseda Krajského soudu v Ústí nad Labem, byl dnes jmenován do funkce předsedy Vrchního soudu v Praze. Na nové působiště ho uvede ministryně spravedlnosti Marie Benešová ve čtvrtek 2. ledna 2020.

„Úspěšně působil už jako předseda ústeckého krajského soudu. Na výběrové řízení se velmi pečlivě připravil, jeho záměry ve vztahu k řízení soudu jsou jasné a konkrétní. Domnívám se, že své návrhy umí v praxi prosazovat. Po dnešním jmenování mi představil své vize a nápady a musím říct, že se v mnoha ohledech shodneme. Zejména, že je potřeba urychlit elektronizaci justice," uvedla Marie Benešová.

 

Mgr. Luboš Dörfl, Ph.D., 50 let, absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V justici je velmi dobře hodnocen z hlediska odborných znalostí, řídících a organizačních schopností a i z hlediska osobních a morálních vlastností. Má kvalitní řídící schopnosti a umí velmi dobře pracovat a komunikovat s lidmi. Podařilo se mu stabilizovat nejen krajský soud, ale také pozitivně ovlivnit stav celé severočeské justice. Je dostatečně energický a rozhodný.  

V justici působí nepřetržitě od roku 1993, kdy byl přijat jako justiční čekatel. Dnem 3. října 1995 byl jmenován do funkce soudce a přidělen k Okresnímu soudu v Nymburce, kde od 1. března 1998 do 31. srpna 2005 působil ve funkci předsedy soudu. 1. září 2005 byl přeložen ke Krajskému soudu v Praze a současně jmenován do funkce místopředsedy tohoto soudu, kterou vykonával do 31. srpna 2011, kdy se této funkce vzdal. Od 1. května 2012 byl přeložen k Vrchnímu soudu v Praze a od 1. října 2014 přeložen ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem a současně jmenován do funkce předsedy tohoto soudu.

 

Mgr. Vladimír Řepka, mluvčí Ministerstva spravedlnosti

11. 12. 2019