Agregátor obsahu Agregátor obsahu

18.06.2020 Výběrová komise dnes vybrala kandidáty na předsedy soudů v Praze a Plzni

Na Ministerstvu spravedlnosti se dnes uskutečnila další výběrová řízení na pozice předsedů soudů, a to konkrétně Městského soudu v Praze a Krajského soudu v Plzni. Ministryně spravedlnosti se s výsledky výběrových řízení seznámila a v dohledné době bez odkladu podepíše návrhy, které předloží ke kontrasignaci vládě. Pokud Jaroslavu Pokornou a Alexandra Krysla jmenuje prezident republiky, budou se moci ujmout svých nových funkcí 1. října 2020.

Na funkci předsedy/předsedkyně Městského soudu v Praze se přihlásilo pět uchazečů. Komise vybrala JUDr. Jaroslavu Pokornou, dosavadní předsedkyni Okresního soudu Prahy 10.

Na funkci předsedy/předsedkyně Krajského soudu v Plzni se přihlásili dva uchazeči. Komise navrhla ke jmenování dosavadního místopředsedu tohoto soudu Mgr. Alexandra Krysla.

„Říkala jsem, že vždy budu respektovat doporučení komise a budu ctít vítěze výběrových řízení. Učiním tak i v tomto případě, panu prezidentovi tedy paní Pokornou a pana Krysla navrhnu ke jmenování," uvedla ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

 

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti

18. 6. 2020