Agregátor obsahu Agregátor obsahu

05.06.2023 Pavel Blažek: Jako opoziční poslanec jsem získané materiály bezprostředně po obdržení předal ministru vnitra jako důkaz jejich nezákonného šíření. A nic jsem tedy „nekryl“

Server Seznam zprávy dnes pod různě měněným titulkem zveřejnil článek autorů Adély Jelínkové a Lukáše Valáška „Blažek získal část utajeného policejního spisu, kolegu z ODS kryl". K tomu dnes ministr spravedlnosti Pavel Blažek vydal toto prohlášení.

Dnešní Seznam zprávy informují, že jsem ‚kryl‘ či ‚se podílel ‚na úniku ze spisů, jež mi poskytl ‘přítel' Zdeněk Černý‘. Ten mým přítelem nebyl a není, byl ‚jen‘ spolustraníkem, a to je velký rozdíl. Naopak. Jeho chování vedlo v roce 2021 k jeho vyloučení z jihomoravské ODS, jíž jsem předsedal. ‚Utajené protokoly‘ plné smyšlenek a pomluv byly v Brně běžně ‚k mání‘ a byly nabízeny ‚na trhu‘ jako diskreditační materiál proti ODS. Prokazatelně je už léta mají mj. i autoři článku. Jako opoziční poslanec jsem je zcela správně bezprostředně po obdržení předal ministru vnitra jako důkaz jejich nezákonného šíření. A nic jsem tedy ‚nekryl‘. Kdybych své oznámení adresoval orgánům, které vedou léta vyšetřování on-line směrem nejen k autorům článku, byla by to nepraktická pošetilost," uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek ke zmiňované reportáži.

 

Mgr. Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Ministerstva spravedlnosti
5. června 2023