Agregátor obsahu Agregátor obsahu

03.12.2018 Informace - aktuální řešení k problematice ohledně domnělého střetu zájmu premiéra ČR ve vazbě na stanovisko právního servisu EK

Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje materiál Informace – aktuální řešení k problematice ohledně domnělého střetu zájmu premiéra ČR ve vazbě na stanovisko právního servisu EK. Součástí materiálu je i stanovisko Ministerstva spravedlnosti pro Ministerstvo pro místní rozvoj – zákon o střetu zájmů.

V souvislosti se zveřejněným stanoviskem Ministerstva spravedlnosti pro Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) upozorňujeme, že Ministerstvo spravedlnosti bylo ze strany Ministerstva pro místní rozvoj požádáno o výklad zákona o střetu zájmů, jelikož agenda střetu zájmů patří právě resortu spravedlnosti. Stanovisko Ministerstva spravedlnosti nerozebírá žádnou konkrétní kauzu, ale právní stav podle českých zákonů, ani se nezabývá právními poměry v žádném svěřenském fondu. Stanovisko jsme v pátek 30. listopadu 2018 předali MMR. Nyní je na něm, jak s ním při výkonu své působnosti dále naloží.

Kompletní materiál je ke stažení ZDE

Stanovisko Ministerstva spravedlnosti pro Ministerstvo pro místní rozvoj – zákon o střetu zájmů je ke stažení ZDE.