obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Cena ministra potřetí: zaměstnanci resortu spravedlnosti převzali diplomy a čestná uznání

Ve slavnostních prostorách Brožíkovy síně Staroměstské radnice předal ministr spravedlnosti Robert Pelikán ocenění pracovníkům Probační a mediační služby a Vězeňské služby. Ceny se udělovaly v mnoha kategoriích, novinkou pro letošní rok pak byla kategorie vychovatel roku. Potlesku se dostalo jak jednotlivcům, tak i několika pracovním kolektivům.

popis.Text

„Práce vás všech dnes oceněných je náchylná k vyhoření a často svádí k pocitu nevděčnosti. Vaše důvěra bývá často zklamána, ale ať už je zklamána kolikrát chce, je třeba ji těm lidem dávat znovu a znovu,“ zahájil večer ministr Robert Pelikán, který ceny předával společně s náměstkem sekce trestní politiky Vladimírem Zimmelem.

Večer provázela slova díků, uznání a přání mnoha sil do další práce. Významného potlesku se dočkali ocenění za činy roku. Nprap. Miloš Jeřábek zpozoroval počínající požár rodinného domu, jeho spící obyvatele vzbudil a do příjezdu hasičů pomáhal s hašením požáru. Pprap. Jan Skála získal čestné uznání za první pomoc muži, který zkolaboval, o svém hrdinském činu navíc nikomu neřekl. Další oceněný nprap. Ladislav Venclák je v registru dárců kostní dřeně. Ukázalo se, že jeho buňky mají vzácnou vlastnost a lze je geneticky štěpit. Odběr kostní dřeně je ale v těchto případech velmi náročný. Pan Venclák prodělal po odběru srdeční kolaps a bojoval o život, ale ani tato zkušenost ho neodradila a nyní se chystá na další odběr. Paní Světlana Svobodová z PMS dostala zprávu od klienta, který si chtěl sáhnout na život. Probační asistentka kontaktovala policii a nechala zjistit pozici klientova telefonu. Mezitím s ním navázala spojení a uklidnila ho. Vše nakonec dobře dopadlo a dodnes jsou spolu v kontaktu. Do síně slávy byl uveden Jan Sochůrek za celoživotní vědeckou práci v oblasti penologie.

Slavnostního včera se zúčastnilo na sto hostů, ke kterým krátce promluvili také náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová, generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal nebo ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková. Všichni ocenili potřebnost a velký přínos této nelehké práce.

popis.Text

 

Oceněnými pro rok 2017 jsou:

Příslušník roku VS:

nprap. Pavel Loužil (čestné uznání)

mjr. Bc. Pavel Letrík (čestné uznání)

mjr. Bc. Lumír Kübel (diplom)

Odborný pracovník PMS:

Mgr. Eva Musilová (čestné uznání)

Mgr. Dušan Beyer (diplom)

Občanský zaměstnanec roku VS:

Mgr. Gabriela Kulhánková (čestné uznání)

MUDr. Jaroslav Kytlica (čestné uznání)

Bc. Monika Králová (diplom)

Pracovník PMS roku:

Taťána Kirchnerová (čestné uznání)

Mgr. Eva Výletová (diplom)

Manažer PMS roku:

Mgr. Karla Nováková (čestné uznání)

Mgr. Pavel Krpata (čestné uznání)

Čin roku za VS:

nprap. Miloš Jeřábek (čestné uznání)

pprap. Jan Skála (čestné uznání)

nprap. Ladislav Venclák (diplom)

Čin roku za PMS:

Světla Svobodová (diplom)

Vychovatel roku za VS:

Ing. Václav Behenský (čestné uznání)

Jan Kvapil (čestné uznání)

Mgr. Mária Killnarová (diplom)

Tým roku za VS:

Terapeutický tým programu Kemp Vinařice – Mgr. Pavel Prchal, Mgr. Josef Hrubý, Bc. Jaroslav Tomáš, Mgr. Pavel Havlík, Ing. Vladimír Kočárek, Martin Novák, Ing. Bc. Pavel Kočnar (čestné uznání)

Odborní zaměstnanci OVT Jiřice – mjr. Mgr. Jaroslav Rozsíval, Mgr. Bc. Hana Prokopová, Mgr. Ladislav Brzobohatý, Mgr. Robert Čovan, Mgr. Josef Brynych, Ing. Renata Hasoňová (čestné uznání)

Provozovna střediska hospodářské činnosti Věznice Mírov – Dušan Dvořák, Gustav Havlíček, Radomíra Horváthová, Ing. Ladislav Spurný, Roman Vejvoda (diplom)

Tým roku za PMS:

Tým střediska PMS Mladá Boleslav – Mgr. Štěpánka Radikovská, Tereza Bulíčková, Bc. Monika Koťátková, Bc. Martin Vrabec, Eva Rathouská Krautwurstová, Mgr. Zuzana Šeflová, Mgr. Jana Hradiská Horáková (diplom)

Zvláštní cena ministra spravedlnosti:

mimořádné zásluhy:

prap. Bc. Pavel Staněk (čestné uznání)

Mgr. Bc. Radka Paulová (diplom)

Zdeněk Hetflejš, Dis (diplom)

síň slávy:

PhDr. Jan Sochůrek

 

27. 6. 2017                   Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti