obsah

Ministerstvo spravedlnosti ČR

Výtěžek z jarního bazaru oblečení potěší seniory ze Sociálně odlehčovacího centra

Ministerstvo spravedlnosti uspořádalo charitativní bazar oblečení a doplňků na podporu Sociálně odlehčovacího centra na pražské Letné. To poskytuje komplexní služby sociální péče spojené s pobytem, stravováním a ošetřovatelskou péči pro seniory na přechodnou dobu. Díky originálním kouskům, které úředníci do bazaru darovali, se podařilo vybrat téměř 17,5 tisíc korun.

popis.Text

Dobročinné akce se úředníci účastnili jako prodávající, kupující a někteří z nich si vyzkoušeli obě role. Pozadu nezůstalo ani vedení ministerstva. Zásluhou všech přítomných tak výtěžek potěší klienty Sociálně odlehčovacího centra, kterým je v průměru 90 let. „Jednou z oblíbených činností našich seniorů je posezení na zahrádce, a proto získané finance použijeme na nákup speciálních vyvýšených truhlíků, květin, zeminy a dalších nezbytných zahradnických potřeb. Navíc nám ministerstvo spravedlnosti přislíbilo i péči o zahradu a v neposlední řadě výzdobu truhlíků, o kterou se postarají vězni z Pankráce,“ řekla koordinátorka dobrovolníků Sociálně odlehčovacího centra Simona Bagarová.

Ministerstvo spravedlnosti tak navazuje na svůj koncept zaměstnávání vězňů, které patří mezi priority šéfa resortu Roberta Pelikána. „Ze zahraničních zkušeností víme, že správné pracovní návyky jsou jednou z hlavních zbraní proti recidivě odsouzených. Celá akce je navíc korunována skvělým finančním výtěžkem,“ dodal ministr Robert Pelikán s tím, že úřad už v minulosti podpořil také nadaci Člověk v tísni.

14. 3. 2017                                                 Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti ČR

Základní informace

Adresa

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Vyšehradská 16
128 10 Praha 2

tel.: +420-221 997 111
fax: +420-224 919 927
ID dat. schránky: kq4aawz
IČO: 00 02 54 29
e-mail: posta@msp.justice.cz
Kontakty

facebook twitter

Otevřená data

Aplikace Otevřená data

Ministr spravedlnosti

JUDr. Jan Kněžínek, Ph.D.

Ministr spravedlnosti JUDr. Jan Kněžínek, Ph.D